Friday, June 25, 2010

Smugi chemiczne - Gdańsk 14.02.2011 - ODŚWIEŻONE

Dzisiaj udało mi się zrobić zdjęcie, które utwierdza mnie w przekonaniu, że mamy również do czynienia z krótkimi smugami chemicznymi.


Obserwuję to zjawisko od 3 lat i jestem przekonany, że rozpylają na nas jakieś aerozole, które rozpraszają sie niemal natychmiast. Nie mówię o parze wodnej, czyli smudze kondensacyjnej. Proszę zwrócić uwagę, że z daleka ta smuga rzeczywiście może być uznana za kondensacyjną, ale po zbliżeniu w fotoszopie widać wyraźnie, że coś jest rozpylane. Takich samolotów w dniu dzisiejszym naliczyłem około 30-tu przebywając na dworze około 2 godzin. 


  Thumbnail2:48

0:10 - Zasiewanie chmur odbywa się wewnątrz ciemnych chmur albo poniżej tych samych chmur, ponieważ ciepłe powietrze wysyła jodek srebra do góry. Zasiewanie chmur nie odbywa się przy pomocy tankowców, ale poprzez małe samoloty takie jak Cessna. Ślady pozostawiane przy zasiewaniu chmur nie mienią się tak jak opal i nie wykonuje się ich w Israelu, czy Kanadzie, gdzie zwykle pada jesienią. To są typowe smugi chemiczne. 

017 - Paliwo wylatuje z samolotu przez określony wylot na każdym skrzydle, zwykle bliżej brzegu skrzydeł i z daleka od silników, i początkowo wygląda bardziej na płyn niż parę. Ten film nie pokazuje zrzutu paliwa!

0:47 - WYŁĄCZYŁ SPRYSKIWANIE

1:44 - widzisz jak rozpylają chemikalia?

1:47 - nie

1:48 - dobrze, że jesteśmy ponad nimi

1:50 - wiem

1:51 - jesteśmy trupami

1:55 - słuchaj... muszę to wrzucić na YouTube, HA, HA, HA

2:07 - słuchaj... muszę to wrzucić na YouTube, HA, HA, HA

2:10 - możemy to filmować? o Boże, nie filmuj tego teraz...

2:13 - wygląda jakby spryskiwał z górnej części skrzydeł

2:16 - nie, nic jeszcze nie robi

2:47 - SMUGI KONDENSACYJNE NIE ISTNIEJĄ 

36 comments:

 1. Po mimo słabej jakości jestem wstanie rozpoznać maszynę! Jest to Boeing B747-400 Air Bridge Cargo.. Często można je spotkać nad Wrocławiem.

  ReplyDelete
 2. A tak wygląda z ziemi -> http://www.airliners.net/photo/AirBridgeCargo-Airlines--/Boeing-747-281F-SCD/1726220/L/

  ReplyDelete
 3. Na tym zdjęciu, co załączyłeś widać coś w rodzaju dysz wypustowych zamontowanych pomiędzy silnikami. Słyszałem, że dodają też różne świństwa do paliwa.
  Na moim zbliżeniu trudno powiedzieć, z którego miejsca te smugi wylatują. Może uda mi się jeszcze trochę powiększyć.

  ReplyDelete
 4. To nie są dysze, tylko wsporniki klap... zobacz na inne maszyny... wszystkie takie posiadają. A smugi wydobywają się z silników, widać wyraźnie. Nie ma sensu abyś jeszcze powiększał takie fotki bo zoom cyfrowy to nie optyczny. Już teraz widać same piksele. Do takich zdjęć potrzeba co najmniej obiektywu 500mm. Ja się bawię 1200mm z 2x telekonwerterem. Wtedy widać już niemal nity na samolocie!

  ReplyDelete
 5. Świństwa do paliwa ? Paliwo lotnicze przechodzi bardzo rygorystyczne badania, nie ma mowy o tym aby był dodawany jakiś związek chemiczny bo to groziło by zakłóceniem lub nawet uszkodzeniem silników podczas lotu ! Paliwo lotnicze musi mieć bardzo wysoki standard!. W takie coś że dodają chemie do paliwa nigdy nie uwierzę.

  ReplyDelete
 6. Z silników nie mają prawa wydobywać się żadne smugi, co najwyżej spaliny z gorącym powietrzem, co widać, gdy startują samoloty. Jest to taki ciemnawy oblok wyglądający podobnie do tego co wydobywa się z rury wydechowej samochodu. To nie jest ani para wodna, ani gorące powietrze, ani też spaliny, więc smugi, ale chemiczne.

  Zobacz na zdjęcie, które dołączyłem na dole wpisu. Z silników nic się nie wydobywa, natomiast widać wyraźnie dwie smugi chemiczne.

  ReplyDelete
 7. Z silników nie wydobywa się smuga tylko gorące powietrze a na wysokości przelotowej panuje temperatura od -40 do -60 stopni. Powietrze zawiera zawsze parę wodną i w momencie gdy pojawią się aerozole (w tym wypadku spaliny z silników) ta para wodna skrapla się i natychmiast zamarza zamieniając się w kryształki lodu i to jest właśnie ta smuga.

  Co do tego zdjęcia co zamieściłeś.... Jest to bardzo stare zdjęcie i bardzo stary samolot. Jest to Boeing B707 który na tym zdjęciu wykonuje zrzut paliwa. Ten model samolotu właśnie w tym miejscu posiada dysze do zrzutu paliwa.

  Mam kilka zdjęć na których widać w bardzo dużym powiększeniu jak się tworzy smuga tuż za silnikiem samolotu. Przy użyciu 2400mm widać to znakomicie.

  ReplyDelete
 8. Najwyraźniej zaprzeczasz swoim własnym słowom. W komentarzu powyżej powiedziałeś, że smugi wydobywają się z silników:

  February 14, 2011 3:07 PM
  Anonymous said...

  "To nie są dysze, tylko wsporniki klap... zobacz na inne maszyny... wszystkie takie posiadają. A smugi wydobywają się z silników, widać wyraźnie. Nie ma sensu abyś jeszcze powiększał takie fotki bo zoom cyfrowy to nie optyczny. Już teraz widać same piksele. Do takich zdjęć potrzeba co najmniej obiektywu 500mm. Ja się bawię 1200mm z 2x telekonwerterem. Wtedy widać już niemal nity na samolocie!"

  Teraz mówisz, że smugi nie wydobywają się z silników:

  February 15, 2011 3:13 AM
  Anonymous said...

  "Z silników nie wydobywa się smuga tylko gorące powietrze a na wysokości przelotowej panuje temperatura od -40 do -60 stopni. Powietrze zawiera zawsze parę wodną i w momencie gdy pojawią się aerozole (w tym wypadku spaliny z silników) ta para wodna skrapla się i natychmiast zamarza zamieniając się w kryształki lodu i to jest właśnie ta smuga."

  Jeżeli chodzi o zdjęcie tego samolotu, to się zgadza, jest to stary samolot, ale nie dokonuje on zrzutu paliwa, ponieważ byłoby to zbyt niebezpieczne dla znajdujących się po bokach silników. Zrzutu paliwa dokonuje się w miejscach bliżej krawędzi skrzydeł, o czym jest mowa w tym wideo, które teraz dołącze.

  ReplyDelete
 9. Pisząc że smugi wydobywają się z silników chodziło mi o to że one tworzą się za silnikami a nie gdzieś obok silników (aczkolwiek czasami takie smugi tworzą na końcówkach skrzydeł, z wingletów).

  Już wspomniałem że to jest stara maszyna i jak zauważyłeś owa maszyna nie posiada wsporników klap, a w nowszych maszynach wykorzystuje się właśnie dwa wsporniki klap (po jednym na każdym skrzydle) do zrzutu paliwa. Boeing B707 posiada dysze do zrzutu paliwa właśnie tak jak jest na tym zdjęciu. To rozwiązanie nie jest nie bezpieczne gdyż jak widzisz silniki są dość daleko od tych dysz.

  To wideo widziałem już setki razy. Nie jest to żaden oprysk ani zrzut paliwa, tylko jest to zwyczajna smuga iryzacyjna. Dzieje sie tak gdy jest bardzo wysoka wilgotność powietrza a samolot wleci w ten obszar powietrza, wtedy na "ostrych" krawędziach samolotów (skrzydła, winglety, wsporniki klap) następuje bardzo silne tarcie, nagrzewają się te elementy a przez bardzo niską temperaturę następuje skroplenie pary wodnej w powietrzu oraz natychmiastowe zamarznięcie... Ta smuga iryzacyjna przyjmuje barwę tęczy z powodu załamania się promieni słonecznych na kryształkach lodu.

  Zobacz na to zdjęcie wykonane przez 2400mm -> http://images.extremespotting.com/PHOTOS/1644/L

  Widać wyraźnie jak się smuga tworzy tuż za silnikami.

  Właśnie na takich zdjęciach doskonale widać każdy szczegół.

  ReplyDelete
 10. Jeżeli ktoś mówi najpierw tak, a później innaczej i jeszcze na koniec się tłumaczy, to uważam, że dalsza dyskusja nie ma sensu.

  Trzeba być ślepcem, żeby nie zauważyć, że jesteśmy spryskiwani.

  Moim celem jest dojście do prawdy i robię to pokazując ludziom, co dzieje się na naszym niebie.

  ReplyDelete
 11. Wcale nie mówiłem tak a potem inaczej... po prostu źle zinterpretowałeś moją wypowiedź. Smugi powstają za silnikami i to jest normalne i logiczne. Życzę powodzenia w dochodzeniu do prawdy, tym bardziej że prawda była i jest taka że chemtrails to zwykły wymysł ludzi którzy nie mają żadnego pojęcia o lotnictwie, meteorologii, i fizyce. Dla Was wygodniej jest wierzyć że wszyscy ludzie chcą innych zatruć nie bacząc na logiczne wyjaśnienia powstawania smug.

  Zdjęcia samolotów z aparatu cyfrowego nie można nazwać dowodem bo na zdjęciu jest sama pikseloza i nie widać szczegółów. Najpierw należało by się zaopatrzyć w dobry sprzęt do fotografowania aby potem takie zdjęcia mogły służyć jako dowód.

  ReplyDelete
 12. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 13. Fotomontaż ? Co masz na myśli ? Jakbyś nie wiedział to są moje zdjęcia. Nie bardzo rozumiem co masz na myśli mówiąc fotomontaż. Że co, smuga dorysowana ? Wyjaśnij mi to. Od lat się zajmuję tą formą fotografii i posądzając mnie o fotomontaż jest wręcz nieodpowiednie i bezpodstawne.

  Druga sprawa... nie wyraziłem zgody na kopiowanie oraz na modyfikowanie i udostępnianie moich zdjęć na żadne serwery hostujące zdjęcia (tinypic.com)

  ReplyDelete
 14. Tak to jest fotomontaż i smuga jest dorysowana, widać to wyraźnie w miejscu zaznaczonym strzałką.

  Druga sprawą to jest taka, że tła zdjęć nie są naturalne, są sztuczne.

  A ja nie wyraziłem zgody na to, żeby być spryskiwanym jakimiś chemikaliami i innymi świństwami...

  ReplyDelete
 15. Taa jasne, dorysowałem smugę tak dla zabawy... Wszyscy spotterzy dorysowują smugi. Powiedz mi, po co niby miałbym to robić ? Fotografuję samoloty bo to moje zainteresowanie i pasja. Nie rozumiem tego toku myślenia.
  Niebo może być nawet czarne jak sie pobawić photoshopem. Obróbkę wykonuję tak aby kolor nieba był bardziej stonowany. Nie znajdziesz na zdjęciu czegoś czego nie ma.

  ReplyDelete
 16. A może się spotkamy i razem porobimy takie zdjęcia?

  Mówię to co widze. Te zdjęcia wyglądają nienaturalnie i widać wyraźnie, że są poddawane konkretnej obróbce.

  Moje zdjęcia chociaż słabej jakości oddają głębię i prawdziwość tego co widzi obiektyw.

  ReplyDelete
 17. Rzeczywiście ta smuga wygląda na dorysowaną! Dezinformatorzy i inne wynajęte psiaki uciekają się już do fałszerstw, by dalej móc swobodnie ogłupiać ludzi. Dzisiaj w moim mieście od rana prują niebo chemicznymi smugami :( Pozdrawiam i wielkie dzięki za działanie w kierunku uświadomienia bezbronnych ludzi.

  ReplyDelete
 18. Dzięki za poparcie:-)

  U nas niebo jest jusz szaro-błękitne, ale słońce jeszcze świeci, widać kilka świeżych smug, a reszta to mleczno-biała zawiesina.

  ReplyDelete
 19. Wiadomość do Anonimowego, który rozpoczął dyskusję.

  Zdecydowałem, że nie będę publikował Twoich komentarzy, ponieważ nie wiem kim jesteś. Najwyraźniej próbujesz wywołać zamieszanie na blogu, którego celem jest uświadamianie ludzi o zagrożeniu związanym ze smugami chemicznymi. Skoro dla Ciebie fakt istnienia smug chemicznych nie istnieje, to nie mamy o czym rozmawiać.

  ReplyDelete
 20. Mam twój adres więc uważaj na to co piszesz i co umieszczasz w necie.. mam twój adres IP, monitoruję strony na których działasz... Nie masz szans na przebicie... Każdy Twój ruch jest monitorowany.

  Masz cholernego pecha że trafiłeś na mnie, jestem informatykiem i każdy twój ruch w necie (pod każdym nickiem) jest rejestrowany.

  Nie nawiedzę dezinformatorów i zwalczę każdy taki ruch !..

  Pilnuj się !

  ReplyDelete
 21. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 22. Gnoju, usuń moje zdjęcia z bloga !

  ReplyDelete
 23. kostur@onet.pl do mnie

  pokaż szczegóły 18:45 (1 godz. temu)

  Gnoju, usuń moje zdjęcia z blogu !!!!! http://chem-trails-everyday.blogspot.com/2011/02/smugi-chemiczne-gdansk-14022011.html
  Odpowiedz

  Przekaż dalej


  Wiadomość została wysłana.
  Odpowiedz
  |
  Wojciech Partyka do kostur

  pokaż szczegóły 19:57 (0 min temu)

  ani mi się śni

  2011/6/25

  Gnoju, usuń moje zdjęcia z blogu !!!!! http://chem-trails-everyday.blogspot.com/2011/02/smugi-chemiczne-gdansk-14022011.html

  ReplyDelete
 24. Znam tego trolla, ma u mnie bana.Próbował mnie wciągnąć w dyskusję prowadzącą na manowce, ale ja nie mam czasu paplać o dupie Maryny, więc go pogoniłam w buraki. Był całkiem wkurzony, że go spławiłam i przez wiele dni spamował mi komentarze, ale w końcu się zniechęcił.

  ReplyDelete
 25. A to ciekawe, myślałem, że to właściciel tych zdjęć. To pewnie jakiś opłacony przez NWO frajer, a może jedno i drugie...

  ReplyDelete
 26. Nie gnoju, nie jestem agentem tylko wkurwionym właścicielem tego zdjęcia. Chuju, złamałeś prawa autorskie i za to odpowiesz.

  ReplyDelete
 27. Ciesze się kostur, że mnie straszysz. To tylko uwiarygodnia moją działalność. Będę na ciebie czekal, tylko się upewnij, że zamaist palki bejsbolowej przyniesiesz psitolet...

  ReplyDelete
 28. I nie mów mi nic o prawie! Prawo łamią ci, co zasypują nas toną chemikaliow i innych świństw... jak karaluchy... ty, ja i miliardy innych ludzi. Jestem obywatelem tego świata i domagam się prawdy! Nie będę siedział cicho i wąchał ten syf, który na nas rozpylają. Chcesz porozmawiać o prawie? Pamiętaj o jednym, że ci dla których pracujesz, bez względu na to, czy robisz to świadomie, czy też nie, pozbędą się ciebie jak tylko ich plan zostanie wykonany. Jesteś tylko narzedziem w rękach zbrodniarzy, którzy myślą, że są właścicielami tej planety...

  ReplyDelete
 29. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 30. A TY WIPIERDOL MOJĄ FOTKĘ !!! JEBANY ZŁODZIEJU !!!! DORWE CIE SKURWYSYNU !!!

  ReplyDelete
 31. Chuju, masz przejebane !!!! Wyślę agentów do ciebie i cie zajebia jak psa !!!

  Masz ostatnia szanse, wywal moją fotkę !!!

  ReplyDelete
 32. Będę czekał, niech ludzie się wreszcie dowiedzą jaka jest prawda...

  ReplyDelete
 33. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 34. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 35. Twój troll straszył mnie, że jeśli nie usunę linku, który zostawiłeś w moim blogu powiadomi jakieś służby. Oczywiście niczego nie usunęłam i czekam, aż owe "służby" zgłoszą się do mnie. chętnie z nimi pogadam i spytam, odkąd to nie wolno podawać linków do stron, które są ogólnodostępne w sieci nie są tajne.

  ReplyDelete
 36. Rozumiem. Dopóki się wspomagamy, to nic nam nie zrobią. W tym gównie najwyraźniej chodzi o pieniądze, ale też o nasze zdrowie. Kto ma się temu przeciwstawić, jak nie ludzie tacy jak my, którzy znają ten temat...

  ReplyDelete