Tuesday, February 8, 2011

Świat Orwella z 1984 wkracza do Ameryki

Dzisiaj 08.02.2011 roku FCC zaakceptowała prezydencki system ostrzegania.Pamiętacie takie filmy jak: 1984, THX 1138, czy też Brave new world, w których to wszędzie znajdują się ekrany telewizyjne i głośniki przemawiające do znajdujących się w okolicy ludzi o tym jak żyć, co należy robić, co jest dobre, a co złe? To się teraz dzieje w USA.

W 1996 roku w miejsce systemu [Emergency Broadcast System (EBS) = awaryjny system nadawania pojawił się Emergency Alert System (EAS) = awaryjny system ostrzegania]. Wszystkie firmy produkujące telewizory, radia, komputery, telefony komórkowe itp. były zobowiązane do umieszczenia tych czipów, tak aby w razie jakichś kataklizmów, czy ataków terorystycznych można by nadawać różne komunikaty. W Polsce ten system również funkcjonuje. Gdy mamy na przykład ostrzeżenia związane z pogodą pojawia się taki pasek u dołu na ekranie telewizora z ostrzeżeniem o burzach, czy też ulewnych deszczach.

Teraz już wszystkie nowe cuda elektroniki posiadają takie czipy: telewizory, radia, telefony komórkowe, komputery itp. Ci z nas którzy posiadają jeszcze stare telewizory z tubą mogą się czuć w miarę bezpieczni:-/

Dzisiaj Obama ogłosił, że rząd będzie regularnie nadawał narazie testy, a krok po kroku różne wiadomości rządowe przerywając programy telewizyjne, radiowe, gry komputerowe na Internecie, rozmowy telefoniczne itp. Teleekrany w Wal-martach i innych lokacjach będą przemawiać do klientów w imieniu rządu. Czołowi rządzący politycy na czele z Obamą będą mieli przysłowiowe 15 minut przerywając swoimi wypowiedziami programy telewizyjne i radiowe. Świat Orwella nabiera realnych kształtów, a 90% społeczeństwa śpi. Mało tego niektórzy uważają, że to bardzo ciekawe. Wyobrażacie sobie o 6 rano dzwoniący radio-budzik, w którym to odzywa się głos Obamy mówiący wam co robić i jak żyć?

No comments:

Post a Comment